•  | 
  •  
  •  

Šport

Betlanovciam chýba futbalové ihrisko, ktoré býva centrom športového diania menších slovenských obcí. Keďže obec vlastní len málo vhodných pozemkov, muselo v osemdesiatych rokoch ihrisko ustúpiť, a na jeho mieste vyrástli rodinné domy, ktoré sa stali domovom viacerých mladých rodín. Napriek tomu, šport v Betlanovciach vôbec nieje na poslednom mieste. Obec v rámci svojich možností maximálne podporuje športové aktivity mládeže i dospelých a vytvára podmienky pre realizáciu sa svojich občanov, či turistov v širokom spektre kolektívnych aj individuálnych športov.

Futbal
Futbalové talenty sa uplatnili vo futbalových kluboch v Hrabušiciach a Spišskom Štiavniku. Najmä deti využívajú menšie ihrisko za Kultúrnym domom. Vždy na záver školského roka sa chlapci tešia na derby „horniaci – dolniaci“. Atraktívny bol zápas „otcovia – synovia“, či turnaj O pohár starostky obce, za účastí žiackych mužstiev z okolitých obcí.

Hokej
V zimných mesiacoch využívajú klzisko s prírodným ľadom deti i dospelí z Betlanoviec aj širokého okolia. Betlanovsky amatérsky hokejisti dali dohromady mužstvo, s ktorým reprezentujú obec v priateľských stretnutiach so susednými obcami na štadiónoch v Letanovciah a v Levoči. Obec zorganizovala hokejový turnaj v Levoči, z ktorého si betlanovčania priniesli víťazný pohár.

Aerobik
Stretnutia pri hudbe a dynamickom pohybe využívajú najmä mladé mamičky.

Keďže betlanovská mládež navštevuje Základnú deväťročnú školu v Hrabušiciach, obec Betlanovce podporuje finančne aj športové aktivity ZŠ a to najmä účasť športových družstiev (ktorých platnými členkami sú najmä betlanovské dievčatá) na rôznych regionálnych i celoslovenských súťažiach:

Vybíjaná
- medzinárodná súťaž v Poľsku
- pohárová súťaž v Bratislave (2. miesto)
Tak je to aj pri podpore talentov v individuálnych športoch, ako je napríklad Ľahká atletika, nákupom športového oblečenia, či financovaním športového sústredenia.

Úradné hodiny

Pondelok: 07:30-12:00 - 12:30-15:30
Utorok: 07:30-12:00 - 12:30-15:30
Streda: 07:30-12:00 - 12:30-17:00
Štvrtok: neúradný deň
Piatok: 07:30-13:00

Fotogaléria

Kalendár