•  | 
  •  
  •  

Turizmus

Betlanovce ležiace na severnej hranici (v ochrannom pásme) Národného parku Slovenský raj, využívajú turisti ako východisko pre svoje vychádzky do jeho divokých roklín. Práve sever Národného parku je na tieto prekrásne výtvory prírody najbohatší. Najnavštevovanejšie tiesňavy sú Suchá Belá, Piecky, Veľký Sokol, Kláštorná roklina. 16 kilometrov dlhým kaňonom Prielomu Hornádu sa z turistického centra Podlesok návštevník dostane do významného strediska cestovného ruchu Čingov, známeho aj archeologickým náleziskom. Históriou dýcha aj Kláštorisko, ktoré sa stalo Skalou útočišťa obyvateľov Betlanoviec a okolitých obcí pred krvilačnými Tatármi. Značkované chodníky zavedú turistu aj na pekné výhľadiská, či tiché čistinky a lesné zákutia.

Počas celého roka si tu teda prídu na svoje nároční turisti, menej zdatní obdivovatelia prírody, ale aj tí, ktorých koníčkom je história.

Spiš je turisticky aj historicky jeden z najaktraktívnejších regiónov Slovenska. Pri pohľade na mapu Spiša si turisti čoraz častejšie za východiskový bod pri jeho poznávaní volia BETLANOVCE.

Možnosť ubytovania:

Možnosti športového využitia priamo v obci:

LETO – Tenisový kurt Betlanovce
prevádzka: Pondelok až Nedeľa 8,00 – 21,00

Možnosť zapožičania športového náradia
Šatňa a soc. zariadenie k dispozícii pri tenisovom kurte

ZIMA – Klzisko
Prírodný ľad – hokej, korčuľovanie
- Umelé osvetlenie

Fotogaléria

Fotogaléria
Fotogaléria
Fotogaléria
Fotogaléria

Úradné hodiny

Pondelok: 07:30-12:00 - 12:30-15:30
Utorok: 07:30-12:00 - 12:30-15:30
Streda: 07:30-12:00 - 12:30-17:00
Štvrtok: neúradný deň
Piatok: 07:30-13:00

Fotogaléria

Kalendár