Menu
Obec Betlanovce
ObecBetlanovce

Adventný veniec v našej obci

Adventný veniec v našej obci

Advent

Dňa 3.12.2023 bola 1. adventná nedeľa 🙂 počas svätej omše nám pán farár ThLic. Ing. Martin Kakalej, PhD. posvätil obecný adventný veniec. Za prípravu a zdobenie venca ďakujeme p. Beáte Kopčákovej, p. Ivete Stančákovej a p. Ivanovi Zentkovi 🙂

Dátum vloženia: 5. 12. 2023 8:14
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 12. 2023 8:18
Autor: Správca Webu

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

V apríli prší na raž, v máji na pšenicu, v júni na jačmenň.

Pranostika na akt.deň

Na Juraja lastovičiek návrat do rodného kraja.

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:5:27

Slnko zapadá:19:45

Kde nás nájdete?

Obec Betlanovce
ObecBetlanovce

Betlanovce historici zaraďujú k najstarším stredovekým obciam na Spiši. Patrili totiž k zemianským dedinám, tzv. Spišským kopijníkom, ktorým už roku 1243 kráľ Belo IV. Obnovil ich staré výsady. Belovo privilégium potvrdili ďalší panovníci: Karol Róbert roku 1314 a Vladislav II. Roku 1511. Išlo predovšetkým o potvrdenie ich osobnej slobody, právo voliť vlastného sudcu, dedičské práva, oslobodenie od poplatkov.

Zobraziť viac