Menu
Obec Betlanovce
ObecBetlanovce

Putujúci svätý Mikuláš v našej obci 2023

Putujúci svätý Mikuláš v našej obci 2023

Dňa 3.12.2023 (nedeľa) navštívil deti v Betlanovciach svätý Mikuláš so svojimi pomocníkmi.

Dňa 3.12.2023 prišiel do našej obce svätý Mikuláš 🎅 putoval Betlanovcami a so svojimi pomocníkmi obdaril všetky deti 🙂 na záver nám rozsvietil vianočný stromček 🎄 na kostolnom dvore. Ďakujeme zo ♥ 🙂 .

Dátum vloženia: 5. 12. 2023 8:18
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 12. 2023 8:21
Autor: Správca Webu

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Ak je v apríli krásne, čiste, bude máj nepríjemný iste.

Pranostika na akt.deň

Konope siate pred Dzurom sú dobré.

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:5:27

Slnko zapadá:19:45

Kde nás nájdete?

Obec Betlanovce
ObecBetlanovce

Betlanovce historici zaraďujú k najstarším stredovekým obciam na Spiši. Patrili totiž k zemianským dedinám, tzv. Spišským kopijníkom, ktorým už roku 1243 kráľ Belo IV. Obnovil ich staré výsady. Belovo privilégium potvrdili ďalší panovníci: Karol Róbert roku 1314 a Vladislav II. Roku 1511. Išlo predovšetkým o potvrdenie ich osobnej slobody, právo voliť vlastného sudcu, dedičské práva, oslobodenie od poplatkov.

Zobraziť viac